Tuesday, November 12, 2013

VALGE

 
Pimedal ajal mõtlen valgele ja valgusele...Valged asjad teevad pimeduse valgemaks ja teevad tunded puhtamaks
 




selles purgis on suvi koos päikesepaiste ja soojusega, valmib jõulujook



 ja ega jõuluaegki enam kaugel ole 

 
 

valgeid mõtteid hingele

Sunday, October 13, 2013

SÜGIS ÕUES 2

 
Sügisel on oma õues palju tegemist...vaja riisuda lehti, suveinventar talvekorterisse panna, korjata õunu... 
 

 

Värvidemäng äädikapuul jätkub
 
 


  veerevad kastanimunad

 
kuldrenetid on minu lemmikud
 
 

kuldseid lehti riisusin ja kimpu kogusin...
 

Thursday, October 10, 2013

SÜGIS ÕUES 1

 
 
Tänavune sügis on olnud erakordselt kaunis nii aiapidajale kui muidu loodusenautlejale. Järjest valmivad punapõsksed õunad ja neid on nii palju



 
 

 
Üks oravapoiss näitas ennast iga kandi pealt ja eriti meeldis talle oma kohevat saba lehvitada


 
 
Sügis Kiili kandis on kuldne ja selle jäädvustamine on lausa lust


 
 Veel oli lavendleid tuules
 
 
  Ja sinitaeva all valitses totaalne segadus, alles see oli kui nad tulid ja juba minek...ah, aeg läheb nii ruttu
 




 sügisene põdrakanep näeb välja praegu selline

ja silmapesukausi täis kastanimune meenutab kooliaega, kui nendest sai tohutult meisterdatud igasuguseid loomakesi...
 

Saturday, September 28, 2013

MERLEL külas

Vahest on hea ja kosutav käia üle lombi põhjanaabritel külas, et vaadata kuidas Soomemaale sügis on jõudnud.




 selline "maiuspala"


 Espoo lähistel Soukkas on suurepärased matkarajad vaheldusrikka taimestiku, puude,  linnu- ja  seeneliikidega. 


  suurte varvastega puud


 kunsti vedamine on juba küllaltki käpas...
 




temale meeldis peitust mängida, peita ennast tükiks ajaks vee alla et teadmata kohast jällegi välja vupsata



matkasellid


 oh, kuidas mulle meeldivad sealsed samblikud kaljudel ja siin näitas sügis oma tõelisi värve












 kivisamblikud


  Väinomöinen kindlasti siin tegutsenud...;)



 kas minna või mitte...minna













  Merle






Ilus oled Soomemaa



  lill, mis on vallutanud kõik kohalikud pargid ja metsaalused...nime ei tea






talisuplejad olid sõduvees, sest ilm oli soe ja vesi ilmselt ka









sügis on jõudnud Soomemaale




 tema oli nii armas, et lähemale minnes ei pannudki elektrilinti tähele ja sain suraka...ai-ai


  nüüd ruttu koju seenesousti tegema...

  Oli mõnus päev Merlega, sai kaunist loodust ja ilma nauditud ja seda kõike sealsamas Soukkas umbes 5-7 km raadiuses.



Taaskohtumisteni!