Sunday, April 24, 2016

VÄIKE RETK KODUKANDIS

Ongi järjekordne jüripäev käes, ilm kevadine ja rattasõit täna sobilik. Suundun otsetee peale, mis viib läbi Õismäe raba mere äärde.



nemad poseerisid end kraavis metsaeesriie taustaks



 ja keegi teravmeelne väimees on ämma peale ka mõelnud...



 selline lahjavõitu vaade Kakumäe sadama suunas




vaated Merirahu kallastelt


jõudsin ka Vabaõhumuuseumist läbi põigata

 maaliline tiik, alati käin sealt peegeldust püüdmas...





 siis veel ülaseväljale Lõuka kivi juurde






 õhtupäike tekitas pikki varje ja koduaia nurmenukud tukkusid juba


 küll on hea, et eile matkasin, täna hoopis lumelõrts...



Sunday, March 27, 2016

KEVADPÜHAD

Kaunis kevadilm meelitas inimesed õue....mina ikka ka... ajasin ratta keldrist välja ja suuna võtsin Vabaõhumuuseumi poole. 
Juba varakult käis taludes munapühadega seoduvad tegevused.




Kohtasin seal Marikest ja Ruthi nad olid munakeetjad...nii põnev





Tegin ka oma muna ja siis liikusin ümbrust uurima ja ühtlasi kevadet otsima...jättes tüdrukud sinna mune keetma







kord siin lu-mi, kord siin po-ri...
paljud teavad millest räägin, 
see on P. Sarapiku "Koduküla, kodumaa" laulusõnad...


 Härjapeal käis pühadetoitude tegemine, sain minagi pasa retsepti 1936 aasta Naistekirjast. Seal köögilaua ääres oli väga mõnus valgus, seepärast klõpsisin kohe südamest...









Kuie koolimaja räästad nirisesid ja päike oli erakordselt ere




edasi juba kõigile armsad ja tuttavad vaated






 ühel kasel on raske koorem kanda



   puuseened ja taamal suitseva korstnaga Sepa


kevadel on isegi kraavipõhja huvitav vaadata...ja see suvi tuleb kuldne



 Jõudsingi ringiga muna-tüdrukute juurde tagasi




küll oli põnev....


õnnestus ka pildile jäädvustada muuseumi kass-staar Hannot, kes poseeris meeleldi




 Ruth meelitas teda munaga


 päeva lõppedes, tegin veel tiiru mere äärde






tunnen et põsenukid punetavad ja õhetavad.....tere päike! Oli tore pühapäev!