Saturday, September 28, 2013

HELSINGI RELAX



Umbes tunniajane jalutuskäük Länsisadamast Kampisse.


 Ühel kaiääres seisval laeval köitsid pilku naljakad mannekeenid, kes olid erinevates poosides ja peamiselt sadamatunkedes 




 oli ikka seal segasumma suvila...nii palju asju ja uurimist




mulle meeldis

Friday, September 13, 2013

PARMU talus


Ühel kaunil ja kuumal suvepäeva õhtupoolikul olin kutsutud Parmu tallu, kus perenaine Gundega, oli väljanäituse teinud oma käsitööst ja mida mina üritasin jäädvustada tema koolitöö jaoks. 
 

 




Sokid, sukad, labakud, sõrmikud, säärised ja mida kõike veel.....










tehnika ja mustrid kudumitel pole tavalised vaid kaugete aegade tagused originaalid, erinevatest eesti regioonidest
 


taimedega värvitud lõngad
 

 ja oma lambad
 ideaalmaastik
 




 aitäh, et sain  jäädvustada suurepärast käsitööd

Tuesday, September 3, 2013

TÜDRUKUTE RÄNDED

Nüüd, kui juba sügisõhtud käes, on aeg vaadata tagasi suvele...




Tüdrukud otsustasid seekord sihi võtta Peipsi kanti, ei tea kellele see mõte parasjagu pähe tuli, aga 4 juulikuist mõnusat sooja päeva mööda ilusat eestimaad võis alata. Vahemärkuseks: tüdrukud on kõik  klassiõed ja meil on kombeks igal suvel endid natuke tuulutada...

 Esimene peatuspaik oli nime poolest paljutõotav, aga midagi hullu ei juhtunud seal Põltsamaal

 Põltsamaa roosiaias

 
 selliseid naljakaid varjualuseid istumisi oli

Armsalt looklev tee Jõgevamaal viis meid Ruunasaare tallu, kus ootas meid lahke perenaine Kaja
 



 selles suurepärases talus saime peavarju, kehakinnitust ja mõnusat maasauna 

Järgmisel hommikul varavalges, kui kõik veel põõnasid, hiilisin mina vaikselt õue ja teadagi läksin kuhu...pildistama






viljapõllu äärtes sinetasid rukkililled ja hommik oli nii kaunis, tõotas tulla kuum päev...




naabertalunikul olid sellised popid mesipuud
sõit läks lahti Peipsipoole, muidugi vahepeatustega 




suurepärased Laiuse lossi varemed mis mind tohutult inspireerisid




 

Kaja kodukant Lullikatku teel, eksole tore nimi


tuttavad paigad...
 
 
uus vabaõhulava valmis just homseks kontsertürituseks


 huvitav samovaride näitus Kasepääl
 
 



 rebased teel.....stopppp!

oh Kauksi rand, oh Kauksi rand....
 
 

õhtul tagasi talukohta jõudes olid pildid juba sellised....piuuuuu


 Uus päev algas Siimusti keraamika äri külastamisega, kus oli lahke pererahvas, kuid kuidagi mahajäetud tundus see koht olevat...meenus üks teater Punnjava potitehasest 
 

Alatskivi loss oma ilus ja headuses

 sellel kambal on jubedalt vedanud, sest on kaasas üks ull piltnik, kes koguaeg üles rivistab ja tulistab

 


Kolkja kalarestoran 


ja peale kalasöömist kohe Lambasööjate juurde Kalevipoja kojas



 
 


Reisi viimane päev on märkamatult kätte jõudnud ...
Plaanis oli veel külastada esivanemate haudu Iisakus 


 
 



 isegi kaubarongi nägemine on eestimaal haruldane
 

 


 Põhjaka mõis, viimane peatuspaik selle reisi lõpetuseks. Mõnus söögikoht, kus saab ausa kõhutäie ja hubase olemise, nautida nutikaid lahendusi interjööris

 

Lõpp hea, kõik hea!
Mina tänan, et viitsisid vaadata...uute ränneteni, tüdrukud!